Energetikai tanúsítvány Pesterzsébet árak
Lakás | |
---|---|
0-50 nm-ig | 20 000Ft |
51-90 nm | 20 000Ft |
91-120 nm | 22 000Ft |
Családi ház | |
---|---|
0-90 nm-ig | 22 000Ft |
91-120 nm | 24 000Ft |
121-160 nm | 26 000Ft |
161-200 nm | 28 000Ft |
Nincs kiszállási díj.
Árainkra ÁFA nem lesz felszámítva.
Hívjon most egy közeli időpontért!
Energetikai tanúsítvány Pesterzsébet területén akár hétvégén is
A hétvégi és SOS energetikai tanúsítvány megrendelések esetén ár a fenti fix áraktól eltérhet. Ilyen esetekben telefonon azonnal ingyenes árajánlatot adunk. Várjuk hívását!
Az általunk kiállított energetikai tanúsítványok digitálisan hitelesek.
Igény esetén a nyomtatási és postázási díj 3.000 Ft
Részletes információ az energetikai tanúsíványról
Energetikai tanúsítvány besorolás Mikor nem kell tanúsítvány? Energetikai tanúsítvány tartalma Meddig érvényes?
Energetikai tanúsítvány besorolás
Az energetikai besorolási osztályok „AA++”-tól „JJ”-ig terjednek. Hasonlóan a háztartási gépek energetikai besorolásához, ahogy haladunk az ABC-n, úgy egyre rosszabb és rosszabb energetikai besorolások következnek egymás után. A legjobb „minimális energiaigényű” minősítést csak a legjobb energiahatékonyságú ingatlanok kaphatják. A legrosszabb osztályokat (II, JJ) jellemzően a súlyosan elavult, rendkívül energiapazarló épületek kapják.
Mit jelent az AA++ energetikai tanúsítvány besorolás?
Az „AA++” a legmagasabb energetikai besorolási osztály Magyarországon, amelyet a tanúsított ingatlanok kevesebb, mint fél százaléka ér el. Hivatalos elnevezése „Minimális energiaigényű”. Ezen ingatlanok üzemben tartási költségei, a mai technikai megoldások mellett, az elérhető legalacsonyabbak.
Mit jelent az AA+ energetikai tanúsítvány besorolás?
Az AA+ osztály hivatalos elnevezése „Kiemelkedően nagy energiahatékonyságú”, amely jól szemlélteti az energetikai elvárások szerinti megítélését. Az ebbe a kategóriába tartozó ingatlanok rendkívül korszerűek, a tulajdonosnak semmilyen fejlesztési teendője nem lesz az elkövetkező évtizedekben.
Mit jelent az AA energetikai tanúsítvány besorolás?
Mit jelent a BB energetikai tanúsítvány besorolás?
A BB osztály még éppen megfelel a 2021-től érvényben lévő közel nulla energiaigény építésügyi előírásainak. A közel nulla energiaigényű épületek követelményszintje az új épületek építésekor alkalmazandó előírás, amely több energetikai paraméterét is meghatározza az ingatlanoknak, ilyen a beépíthető nyílászárók minősége, a hőszigetelések mértéke és bizonyos megújuló energiaforrások kötelező alkalmazása.
Mit jelent a CC energetikai tanúsítvány besorolás?
A CC osztály hivatalos elnevezése „Korszerű”,. Az ebbe a kategóriába tartozó ingatlanok vagy a közelmúltban épületek, vagy egy jelentősebb korszerűsítésen átesett régebbi építésűek. Szinte minden esetben hőszigeteltek, alacsony energiafogyasztásúak. Ugyanakkor ez a kategória már éppen nem éri el a 2021-től érvénybe lépő közel nulla energiaigény építésügyi előírásait, amelyek minden új épületre kötelezően vonatkoznak.
Mit jelent a DD energetikai tanúsítvány besorolás?
A DD osztály elnevezése „Korszerűt megközelítő”. Az ide sorolt ingatlanok mérsékelt energiafogyasztásúak, a tulajdonos rezsiköltségei kedvezőek. Általában a 2000-es években épült ingatlanok tartoznak ebbe az osztályba, valamilyen aprónak mondható hiányossággal, amely megakadályozza, hogy elérjék a CC minősítést.
Mit jelent az EE energetikai tanúsítvány besorolás?
Az EE osztály hivatalos elnevezése „Átlagosnál jobb”, amely jól mutatja a hazai ingatlanállomány minőségéhez viszonyított megítélését. Ezek az ingatlanok jellemzően az ezredforduló elött épültek, energiahatékonyságuk már nem elégíti ki teljesen a mai elvárásokat, de kisebb beruházással még „Korszerű” kategóriába feljavítható.
Mit jelent az FF energetikai tanúsítvány besorolás?
Az FF osztály elnevezése „Átlagos”, amely a magyar lakásállományban elfoglalt pozíciójára utal. Az ebbe a kategóriába tartozó ingatlanok már nem számítanak korszerűnek, ugyanakkor még energiapazarlónak sem. Jellemzően az 90-es években épült házak tartoznak ide, és esetleg olyan régebbi épületek is, ahol már végrehajtottak valamilyen energiahatékonysági fejlesztést.
Mit jelent a GG energetikai tanúsítvány besorolás?
A GG osztály megnevezése „Átlagost megközelítő”, amely az épületállomány átlagos színvonalához viszonyítja a besorolást. A „GG2 energetikai besorolású ingatlanok energiafogyasztása már számottevő, aminek az oka általánosan az elavult épületszerkezetekben és épületgépészetben keresendő. Jellemzően az 1980-as és 1990-es években épült házak tartoznak ide, és esetleg olyan régebbi épületek is, ahol már végrehajtottak valamilyen energiahatékonysági fejlesztést.
Mit jelent a HH energetikai tanúsítvány besorolás?
A HH osztály hivatalos elnevezése „Gyenge”. Az ide tartozó ingatlanok magas fogyasztásúak, épületszerkezeteik és épületgépészetük is elavult, általában évtizedek óta nem estek át korszerűsítésen. Jellemzően az 1970-80-es években épült házak tartoznak ide.
Mit jelent az II energetikai tanúsítvány besorolás?
Az II osztály megnevezése „Rossz”, amely pontosan szemlélteti az érintett ingatlanok energiahatékonysági megítélését. Ezek az ingatlanok súlyosan elavultak, a tulajdonos rezsiköltségei kiemelten magasak. Jellemzően a 60-as, 70-es években épült családi házak, „kockaházak”, régebbi vályogházak tartoznak ide. Az ide tartozó épületek nem estek át felújításon, az eredeti épületszerkezeteket és nyílászárókat találjuk meg bennük, rossz hatásfokú épületgépészettel (gázkonvektor, elektromos bojler).
Mit jelent a JJ energetikai tanúsítvány besorolás?
A JJ osztály hivatalos elnevezése „Kiemelkedően rossz”. Az ebbe a kategóriába tartozó ingatlanok súlyosan energiapazarlóak, gyakran olyan kialakításokkal, amelyek már az építés idejében sem számítottak megfelelőnek. Az ilyen ingatlanoknál sajnos az energiahatékonysági fejlesztések már olyan magas költségekkel járnának sokszor, amiket az épület piaci értéke már nem tud kompenzálni.
Energetikai tanúsítvány Pesterzsébet
Mikor nem kell energetikai tanúsítvány?
Az energetikai tanúsítvány elkészíttetésének kötelezettségét előíró jogszabály csak azokra az építményekre vonatkozik, amelyek fűtöttek.
A jogszabály szerint „fűtött épület a falakkal ellátott, fedett építmény, amelyben energiát használnak a beltéri légállapot szabályozására”. A gyakorlatban, hogy ha bármilyen hőleadó berendezés (radiátor, klíma, hősugárzó, stb.) állandó jelleggel telepítve van benne, akkor fűtöttnek tekintendő. Az energetikai tanúsítvány kötelező, ha az ilyen ingatlant eladják vagy bérbe adják.
Garázs
Ha a garázs önálló épületben van, amely más épülethez nem csatlakozik, akkor nem kell rá tanúsítvány, ugyanis „az önálló, más épülethez nem csatlakozó, 50 m²-nél kisebb hasznos alapterületű épületre” nem kötelező energetikai tanúsítvány készítése. E mellett erre az esetre is igaz, hogy a fűtetlen ingatlanok mentesülése a tanúsítás alól. Teremgarázsban található parkolóhely esetében nem kell tanúsítványt készíttetni. Az adásvétel/bérbeadás során eljáró ügyvéd felé kell jelezni, hogy a 176/2008 Kormányrendelet alapján nem kell a tanúsítvány. Az ügyvéd feladata és felelőssége jóváhagyni a mentességet.
Nyaraló
Nyaralóra alap esetben nem kötelező energetikai tanúsítvány készítése. Az energetikai tanúsítvány elkészíttetésére kötelező rendelet hatálya nem terjed ki „az évente 4 hónapnál rövidebb használatra szánt lakhatás és pihenés céljára használt épületre”. A nyaraló-üdülő épületek jellemzően ebbe a funkcionális kategóriába esnek, így nem kell rájuk energetikai tanúsítványt készíttetni eladáskor / bérbeadáskor. Ennek egyértelmű eldöntését segíti, ha az épületben nincs kiépített hőtermelő (fűtési) rendszer. Ha az épületben van kiépített fűtés, akkor a fent megfogalmazott kivétel nem alkalmazható rá egyértelműen. Fontos, hogy annak elbírálása, hogy az ingatlanra alkalmazható-e a tanúsítás alól való kivétel, mindig az ügyvéd / közjegyző feladata. Az ügyben eljáró ügyvéd felel azért, hogy minden jogszerűen történjen az adásvétel során.
Segítünk eldönteni, Önnek kell-e energetikai tanúsítvány. Kérdésével hívjon minket most!
Energetikai tanúsítvány Pesterzsébet
Hogy néz ki, mi az energetikai tanúsítvány tartalma?
A Magyarországon készített energetikai tanúsítványok tartalmát jogszabály határozza meg, amely minden részletre kitér. Az egyes mérnökök által készített dokumentumok megjelenésében lehet némi különbség, de a számítások módszereiben és az eredményekben nem.
Az energetikai tanúsítvány címlapja egy összesítő lap, amely a tanúsítótól függetlenül egységesen néz ki (az Országos Építésügyi Nyilvántartás generálja). Tartalmazza az ingatlan, a megrendelő és a tanúsítást végző mérnök adatait, a számítás eredményeit és az elért energetikai besorolást. Ezt követően az energetikai számítások kapnak helyet. Az épületszerkezetek paramétereit, a gépészeti rendszereket leíró számításokat tartalmazó rész akár 20 oldalon át. Ez függ a tanúsított ingatlan összetettségétől. Ez a fejezet többféle megjelenésű is lehet, a használt mérnöki program szerint. A harmadik fejezet a felújítási javaslatok, amely az ingatlanon megvalósítható korszerűsítéseket részletezi. A negyedik részben kapnak helyet a mellékelt dokumentumok és fényképek.
1. Címlap a HET számmal
A dokumentum első lapja egy összesítés, amelyet az építésügyi nyilvántartás (OÉNY) programja generál. Ez az oldal országosan egységesen néz ki. Itt találjuk a számítás végeredményét, az elért energetikai osztályt. A bal felső sarokban az ingatlan címe, helyrajzi száma olvasható, mellette a megbízó adatai. A legfontosabb elem a címlap fejlécben jobb oldalt megtekinthető HET sorszám, amely bárki által leellenőrizhető az OÉNY honlapján. Az összesítő lapon látható feltüntetve az ingatlan energetikai besorolása.
2. Számítási rész
A második oldaltól kezdődő részbe kerülnek a kiadott besorolást alátámasztó számítások. Ez a rész nem-szakmabeliek számára meglehetősen nehezen értelmezhető, tartalmazza a figyelembe vett gépészeti berendezéseket és épületszerkezeteket. Minden műszaki paraméter részletesen dokumentálásra kerül. A számítások többek között tartalmazzák a nyári túlmelegedés kockázatának elemzését is. Ennek a résznek a megjelenése többféle is lehet, attól függően, hogy a mérnök milyen szoftvert alkalmazott a számításhoz.
3. Korszerűsítési javaslatok
A szakvélemény kötelező része a korszerűsítési javaslat, mely a lehetséges energiahatékonyság fejlesztéseket sorolja fel. Ide azok a lehetőségek kerülnek, amelyeket a készítő mérnök leginkább indokoltnak vél. Részletezésre kerül, hogy a gépészeti és épületszerkezeteken milyen fejlesztést lehet elvégezni gazdaságosan. Természetesen ezek csak lehetőségek, és semmilyen kötelezettséggel nem terhelik az ingatlantulajdonost.
4. Mellékletek, helyszíni fotók
A tanúsítvány utolsó fejezete a csatolt mellékleteket és a helyszínen készült fotókat tartalmazza. Nem lehet tanúsítványt kiállítani helyszíni kiszállás nélkül nem lehet végezni. A megtekintendő és kötelezően a fotódokumentáció részét képező dolgok: az épület homlokzatai kívülről, egy-egy jellemző nyílászáró közelről, az összes telepített hőtermelő berendezés, az épületgépészet egyéb berendezései.
Energetikai tanúsítvány Pesterzsébet
Meddig érvényes az energetikai tanúsítvány?
A hiteles energetikai tanúsítvány a kiállítástól számított 10 évig érvényes. A tanúsítást végző mérnöknek fel kell töltenie az ingatlanról készült energetikai számításokat az Országos Építésügyi Nyilvántartásba (OÉNY), így hitelesítve azokat. Az ide történő feltöltés dátuma jelenti a kiállítás időpontját, a tanúsítvány érvényessége ekkortól számítandó. A dátumot a címlapon a bal alsó sarokban találja. A hitelesítést az ún. HET szám igazolja.
Az alábbi esetekben az energetikai tanúsítvány elveszíti érvényességét:
Ha az épületet korszerűsítik, vagy átépítik és az érint olyan műszaki paramétereket, amelyek a tanúsítványban figyelembevételre kerültek (pl. hőszigetelések, nyílászárócsere, kazáncsere, megújuló energiaforrások beépítése, hozzáépítés, tetőtér beépítés stb.)
Ha az energetikai tanúsításra vonatkozó jogszabályban meghatározott követelményértékek megváltoznak. Legutoljára 2016 január 1-vel történt ilyen típusú jogszabályi változás.
Ha ezek közül egyik sem történik meg, akkor az energetikai tanúsítvány többször is felhasználható, a 10 éves érvényességi időn belül. A szakvélemény az adott ingatlanra készül, így az esetleges tulajdonosváltás nem befolyásolja az érvényességét. Ha a fenti okok miatt érvényét veszti az okirat, az energetikai tanúsítványt aktualizálni kell.
Ha több tanúsítvány készült az épületről
A rendelet szerint „új tanúsítvány készítésével az előző hatályát veszti”. Tehát ha több szakvélemény is készült az épületre, mindig a legutoljára kiállított az érvényes. Ezen az oldalon a település név és helyrajzi szám vagy cím segítségével tudjuk megkeresni, hogy az adott épületre készült-e hiteles energetikai tanúsítvány (az összes megjelenik) illetve milyen dátummal.
A 2016. január 1. előtt készült energetikai tanúsítványok már nem érvényesek
Ha az épület hiteles energetikai tanúsítványa 2015-ben, vagy azt megelőzően készült, az energetikai tanúsítvány már nem érvényes, mivel időközben szigorodtak az energetikai besorolási osztályok. A könnyebb megkülönböztetés miatt a korábbi egy betűjelzés (pl. „A+” – „I” ) helyett két betűt használnak („AA++” – „JJ”) és a skálát is kibővítették. Ha Önnek ilyen tanúsítványa van, egy új pótlap kiállítására lesz szükség, amely átszámolja a korábbi osztályzatot a jelenleg használtra. A pótlap lekérése díjmentes, egyszerűen megteheti ezen az oldalon. FIGYELEM! Ez csak abban az esetben alkalmazható, ha a régi tanúsítvány kiállítása óta nem történt semmilyen átépítés, vagy korszerűsítés!